Prywatne Technikum w Szczecinie
- jest szkołą inną niż wszystkie - u nas liczy się człowiek i jego pasje.

Podstawowe informacje o szkole

Nasi nauczyciele to ludzie z powołania i z pasją do nauczania swojego przedmiotu. W naszej szkole  kładziemy nacisk na nauczanie od podstaw aż do rozszerzonej matury. Duża ilość godzin lekcyjnych z przedmiotów wiodących, mała ilość osób w klasie, indywidualizacja pracy z uczniem to wszystko wpływa na jakość nauczania. Ciężko na lekcjach pracujemy ale w zamian nie zadajemy zadań domowych - cały ciężar nauczania przerzucamy na naszych nauczycieli - mamy tak uczyć aby wyuczyć.

Młodzież ma swoją salę do, której przychodzą na lekcje nauczyciele, w klasie uczniowie mają osobiste szafki, czajnik, możemy napić się gorącej herbaty, wypić kisielek i nikomu nie przeszkadza gdy dyskretnie pijemy herbatę na lekcji. Klasy są czyste, świeże, wyposażone w sprzęt multimedialny, zadbane, ustawienie ławek sprzyja pracy w grupie.

W naszej szkole nie ma dzwonków, czas regulują nauczyciele. Pracujemy w miłej i rodzinnej atmosferze, u nas nie ma pośpiechu, nie ma hałasu, jest dobra atmosfera i wydajna praca.

Kładziemy nacisk na wszechstronność uczniów

Jesteśmy prywatną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej nadanej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, co oznacza, że szkoła jest kontrolowana przez przedstawicieli/ pracowników Kuratorium. Lekcje tak organizujemy aby pokazać teorię w praktyce:

  • Wychodzimy do laboratorium biologicznego i chemicznego, na wydział Informatyczny i na ZUT, US w ramach koła biologicznego i chemicznego
  • Zapraszamy do naszej szkoły przedstawicieli IPN w ramach lekcji historii
  • Poszukujemy pasji w naszych uczniach i zarażamy swoją miłością do przedmiotów, do nauki
  • Wychodzimy do teatru i kina, wspólnie wymyślamy konkursy i przedsiewzięcia
  • Pracujemy na e-podręcznikach wykorzystując na lekcjach tablety
  • Posiadamy nowoczesne pracownie do e-sportu

    Posiadamy strzelnicę laserową

W ramach w-f proponujemy naukę sztuk walki pod okiem Mistrza Polski w Karate.

 

 

Instytut nauk o polityce i bezpieczeństwie

Copyright © 2018   www.prywatne-technikum.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.